Global warming potential (GWP) skaičiuoklė


OC PAROC pristatė internetinę skaičiuoklę, su kuria greitai ir paprastai galima apskaičiuoti skirtingo storio statybinės izoliacijos gaminių visuotinio atšilimo potencialo VAP (ang.GWP) vertę.

OC PAROC sukūrė „PAROC CO2 Calculator“ skaičiuoklę, kuri padės projektuotojams  greitai ir paprastai apskaičiuoti PAROC statybinės izoliacijos anglies dioksido pėdsaką. Skaičiuoklės pagrindą sudaro vertės, pateikiamos aplinkosauginėse produktų deklaracijose (EPD) pagal EN 15804 +A2. Šios vertės yra naudojamos skaičiuojant gaminių visuotinio atšilimo potencialą (GWP). Norint suskaičiuoti VAP (GWP) reikšmę be skaičiuoklės, tam reikia skirti daugiau laiko – reikia atskirai rinkti duomenis, o po to juos apibendrinti. „PAROC CO2 Calculator“ atlieka skaičiavimus automatiškai, todėl tikslų vieno gaminio visų storių anglies dioksido pėdsaką galima nustatyti visiškai paprastai.

„Siekėme sukurti skaičiuoklę, kuri ne tik palengvintų ir pagreitintų projektuotojų darbą, bet ir padėtų atlikti tikslesnius skaičiavimus“, – sako Audronė Endriukaitytė, UAB „Paroc“ rinkodaros vadovė.

Skaičiuoklė rodo emisijas vienam kilogramui, kvadratiniam metrui ir vienam kubiniam metrui

„PAROC CO2 Calculator“ skaičiuoklė rezultatus, CO2 ekvivalento emisijas parodo skirtingais vienetais, atitinkančiais įvairius projektavimo programų poreikius (kg CO2-eq/kg, kg CO2-eq/m2 ir kg CO2-eq/m3). Be to, skaičiuoklė parodo ir pasirinkto storio gaminio tankį bei jo šiluminę varžą.

Skaičiuoklės nurodyta VAP (GWP) vertė yra pagrįsta aplinkosauginės produkto deklaracijos (angl. EPD) moduliais. Moduliuose A1–A3 yra įvertinti gamybos proceso metu išmetami teršalai, o A1–C4 moduliai apima gaminio gamybos, montavimo ir eksploatavimo pabaigos etapus. Pagal naudotojo vietą yra parenkamos atitinkamos gamybos įmonės emisijos vertės. Tuomet skaičiuoklė pateikia tikslią VAP (GWP) vertę PAROC statybinės izoliacijos gaminiams, kuriuos galima įsigyti konkrečioje rinkoje, nes atskiro akmens vatos gaminio visuotinio atšilimo potencialo VAP (GWP) vertė pirmiausia priklauso nuo gamybos linijos ir gaminio storio.

„Mes norime kurti tvarius pastatus kartu su savo klientais. Šios skaičiuoklės sukūrimas yra dar vienas mūsų žingsnis siekiant palengvinti tvarų pasirinkimą“, – sako A. Endriukaitytė.

CO2 skaičiuoklę rasite PAROC internetinėje svetainėje gaminių puslapiuose ir  skyriuje DARBUI IR INFORMACIJAI/SKAIČIUOKLĖS: https://www.paroc.lt/darbui-ir-informacijai/paroc-izoliacijos-skaiciuokle .