Duris atidarinėti kojomis bus patogiau


toepenerr

Labai sunku išrasti arba radikaliai patobulinti kažką tokio naujo, kas jau seniai išrasta. Sunku, bet – galima.

Minesotos studentai išrado kojinę durų rankeną. Net neapsiverčia liežuvis sakyti, kad tai yra rankena. Greičiau – kojena. Arba kojinė kilpa ar kojinė durų varstyklė… O ji – visiškai paprasta. Metalo gabalas su keturiais medvarščiais. Jokių judančių detalių, jokių dizaino sprendimų ar estetikos vingrybių.

Išradinga studentų kompanija jau įkūrė bendrovę Forge, kurios užduotis yra ieškoti naujų, bet paprastų sprendimų kasdieniniam gyvenimui. Pirmasis Forge kompanijos gaminys jau sulaukė susidomėjimo. Juk tai – daikčiukas, kuris leidžia tiesiogine šio žodžio prasme atidarinėti duris kojomis.

toepener

Toepener durų kojena yra paprasčiausia kojelė, į  kurią įsirėmus galima atverti duris. Aišku, šis išradimas turi ir trūkumų. Jei durys užsklęstos, tai su tokia kojena jų nebeatidarysi. Taip pat ši kojelė nepadės ir paspausti durų rankenos, kai durys uždarytos, o jūsų rankos pilnos nešulių. Toepener pritaikymas gan siauras, bet idėja užkrečianti.

Ši idėja studentams kilo paskaitos metu ir jie pasiskolinę iš banko 15.000 USD jau realizavo savo sumanymą. Toepener yra gaminamas JAV ir jį galima be vargo nusipirkti mažmeninės prekybos vietose.