Elastingos montavimo putos

Išskirtinis Soudal Flexifoam bruožas - elastingumas.

Išskirtinis Soudal Flexifoam bruožas - elastingumas.

Išskirtinis Soudal Flexifoam bruožas – elastingumas.

Sandarinimo medžiagų kompanija „Soudal“ pristatė elastingas mažo plėtimosi poliuretanines montavimo putas „Flexifoam“. Tai – ryškiai žydros spalvos putos, kurios, kaip teigiama, itin tinka mediniams, skydiniams namams, visoms pastato atitvaroms, kurios turi galimybę „vaikščioti“ – plėstis arba trauktis.

Šios putos yra tris kartus elastingesnės už kitas, žinomas montavimo putas, todėl jos netrūkinėja eksploatacijos metu, o „vaikšto“ kartu su paviršiais, prie kurių prilimpa. Sudžiūvusios „Flexifoam“ putos yra elastingos kaip kempinė.

Net ir pakankamai dideli architektūrinių elementų judėjimai kompensuojami šių putų elastiškumo dėka, todėl  išvengiama drėgmės ir triukšmo patekimo į patalpas. Šios putos, kaip ir daugelis kitų, išlaiko formos stabilumą (po pirminio putų susiformavimo vėliau nesiplečia ir nesitraukia), puikiai limpa prie daugelio medžiagų, išskyrus polipropileną bei polietileną. Jos yra atsparios atmosferiniams poveikiams, tačiau bijo UV spindulių.

 

Keli praktiški patarimai

Montuojant langus paprastai poliuretano putų kraštas išlyginamas apipjaunant – taip atveriamos jų poros ir garai iš vidaus pusės per poras skverbiasi į šaltesnę išorinę zoną. Garai kondensuojasi ir esant neigiamai temperatūrai užšąla. Ledas besiplėsdamas ima ardyti poliuretano putų sluoksnį ir po tam tikro laiko putų sluoksnyje atsiranda plyšių, jis tampa nesandarus.

Dar viena plyšių poliuretano putose atsiradimo priežastis yra mažas įprastų, standartinių putų atsparumas deformacijoms. Sienų ir langų konstrukcijos deformuojasi skirtingai. Nuolatinis langų virpėjimas, plėtimasis ir susitraukimai nuo temperatūros svyravimų ilgainiui sukelia įtempimus sukietėjusiose poliuretano putose. Šie įtempimai viršija poliuretano laikomąją galią. Atsiranda mikroplyšių, kurie susijungia į ištisinius plyšius ir pasidaro kiauros siūlės. Per plyšius išeina šiluma, o vėjui pučiant šaltas oras patenka į patalpą. Atšalęs angokraštis drėksta ir ilgainiui paviršiai ima pelyti.

Siekiant išvengti tokių problemų yra rekomenduojama langų montavimui naudoti elastingas poliuretano putas. Be to, patartina sustingusių poliuretano putų neapipjaustyti, nenupjaustyti išsikišusių “pūslių” ir apsaugoti jas nuo ultravioletinių (saulės) spindulių, drėgmės bei vandens.