Elementai šiluminių tiltų eliminavimui

Įmontuoti „Schöck“ elementai.

Įmontuojami laikantieji izoliacijos elementai leidžia apsisaugoti nuo šiluminės energijos praradimų per atsikišusias pastato dalis - balkonus, terasas ir pan.

Įmontuojami laikantieji izoliacijos elementai leidžia apsisaugoti nuo šiluminės energijos praradimų per atsikišusias pastato dalis – balkonus, terasas ir pan.

Latvijos kompanija SIA „Materiāli“, prekiaujanti pagalbine įranga monolitinio betonavimo darbams, Lietuvoje pradėjo platinti vokiečių kompanijos „Schöck“ laikančiuosius šiluminių tiltelių, populiariai vadinamų šalčio tiltais (thermal bridge) trūkio elementus. Tai – balkonams, terasoms ir kitoms pastato dalims skirti laikantieji elementai, kurie padeda išvengti šiluminės energijos nuostolių.
„Schöck“ įmontuojami laikantieji izoliacijos elementai yra skirti išsikišusioms pastatų gelžbetonio konstrukcijoms ir tinka jungtims gelžbetonis-gelžbetonis, plienas-gelžbetonis ir plienas-plienas. Panašiais gaminiais Lietuvoje prekiauja ir suomių kompanija „Peikko“.

Įmontuoti „Schöck“ elementai.

Įmontuoti „Schöck“ elementai.

Tokie šiluminės izoliacijos elementai ne tik sumažina šilumos praradimus pastatą eksploatuojant, bet ir apsaugo statybines  konstrukcijas nuo defektų, pavyzdžiui, kondensato susidarymo ir pelėsių grybelių atsiradimo. Šiuos elementus nesunku įmontuoti nes jie yra pakankamai lengvi. „Schöck“ elementą gali įmontuoti vienas žmogus.
„Schöck“ laikantieji balkonų izoliacijos elementai „Isocorb“ ir garso izoliacijos elementai laiptinėms „Tronsole“ jau yra panaudoti Kaune „Aleksoto vilose“. Vilniuje „Schöck Dorn“ armatūros elementai deformacinėms siūlėms buvo panaudoti administracinio pastato statyboje.