Patikima apsauga nuo triukšmo


Vienas greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Kaip rodo patirtis, daugiabučių gyventojai dažnai kenčia nuo tarpaukštinėmis perdangomis sklindančio ir viršutinių kaimynų keliamo triukšmo.

Virš jūsų buto gyvenančių kaimynų trepsėjimas, bumbsėjimas ir kaukšėjimas gali kelti daug nepatogumo ir net sveikatos sutrikimų.

Medikai pastebi, kad triukšmo poveikis žmogaus organizmui yra akivaizdus. Pats pavojingiausias yra nuolatinis triukšmas, kuris sukelia nervinę įtampą, stresą ir irzlumą, skatina ligų atsiradimą. Nuolat dirginama centrinė nervų sistema daugeliui individų sukelia stresinę būklę, pasireiškiančią nuolatiniais galvos skausmais, nepaaiškinamu nuovargiu ar mieguistumu, atminties pablogėjimu, sutrikusia klausa, širdies veiklos ir kraujo spaudimo pokyčiais.

Triukšmo mažinimas ir akustinio komforto didinimas šiuolaikiniuose būstuose yra labai aktuali ir nesudėtingai išsprendžiama užduotis. Dažniausiai savo butuose susiduriame su triukšmu, kuris sklinda iš kaimyninių būstų, todėl tarpaukštinių perdangų garso izoliavimo savybės yra labai svarbios, siekiant sumažinti nepageidaujamų garsų ar triukšmo.

Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ sukūrė specialiai tarpaukštinių perdangų garso izoliavimui skirtas akmens vatos plokštes PAROC SSB1, su kuriomis galima pasiekti aukštesnę nei reikalaujama garso klasę. Kambarių nuo virš jų esančių kitų butų patalpų garso klasė gali siekti B klasę, o kitų patalpų net ir A garso klasę.

 

PAROC SSB 1 yra nedegi, apkrovą laikanti ir puikiai smūgio garsą izoliuojanti plokštė iš akmens vatos.

Perdangose naudojamos PAROC SSB1 plokštės užtikrina patikimą smūgio garso izoliavimą ir padeda sukurti komfortiškesnę gyvenamąją aplinką.

Tačiau yra viena sąlyga. Akustinį komfortą galima susikurti tik tuo atveju, jei visa perdangos sistema, visa konstrukcija bus įrengta teisingai, taisyklingai ir kruopščiai laikantis tokios perdangos įrengimo reikalavimų.

 

Garso izoliacijos montavimas perdangose

PAROC SSB 1 plokštės yra klojamos ant biraus užpildo sluoksnio, dažniausiai įrengiamo iš smėlio ar smulkios frakcijos keramzito. Šiame sluoksnyje, jei yra numatyta projekte, gali būti montuojamos komunikacijos.

Smūgio garsą izoliuojančias plokštes reikia pradėti kloti nuo tolimiausių patalpos kampų, tokiu būdu sumažinant vaikščiojimą per jas montavimo metu. Prieš klojant plokštes, visu patalpos perimetru yra įrengiama vertikali juosta iš PAROC SSB 1 plokščių. Ši juosta yra tarpinė tarp  išlyginamojo sluoksnio ir sienos/pertvaros konstrukcijų.

Smūgio garsą izoliuojančios plokštės turi būti sudėtos be plyšių, o ant jų įrengtas skiriamasis sluoksnis. Skiriamojo sluoksnio funkcija yra apsaugoti plokštes nuo betono ar skiedinio patekimo į tarpelius tarp plokščių.

Ant skiriamojo sluoksnio įrengiamas ne mažiau nei 50 mm storio armuotas betono ar skiedinio išlyginamasis sluoksnis, kuris ir sudaro pagrindą grindų viršutinio sluoksnio (apdailos) įrengimui.

Tik teisingai ir kruopščiai įrengta sistema užtikrina patikimą smūgio garso izoliavimą tarpaukštinėse perdangose ir didesnį akustinį komfortą būstuose.