Efektyvesnė priešvėjinė izoliacija

„PAROC® Cortex™“ montavimas. Pastatas Ignalinoje.

„PAROC® Cortex™“ montavimas. Pastatas Ignalinoje.

„PAROC® Cortex™“ montavimas. Pastatas Ignalinoje.

Akmens vatos izoliacinių medžiagų gamintoja bendrovė „Paroc“ Lietuvos rinkoje pristatė naujas šilumos izoliacines plokštes PAROC ® Cortex ™ ir PAROC ® Cortex  One™. Šios izoliacinės plokštės yra padengtos specialia danga, kuri yra nedegi ir mažai laidi orui. PAROC ®Cortex ™  ir PAROC ® Cortex  One™ plokštės skirtos daugiaaukščių pastatų su vėdinamomis sienomis statybai ir renovacijai.

Siūlės tarp PAROC ® Cortex™ plokščių sandariai užklijuotos specialia juosta

Siūlės tarp PAROC ® Cortex™ plokščių sandariai užklijuotos specialia juosta

Didėjančios daugiaaukštės statybos bei daugiaaukščių pastatų modernizacijos apimtys formuoja vėdinamų sienų šiltinimui efektyvių sprendimų poreikį. Užsakovai pageidauja energiškai efektyvių, sandarių būstų. Tokiems lūkesčiams patenkinti ir yra sukurti PAROC ® Cortex ™ bei PAROC ® Cortex ™ One, – skelbia kompanija, savo pranešime.

Vėdinamų sienų šilumos izoliacijai keliami ypatingi reikalavimai. Visų pirma, šilumos izoliacija turi būti apsaugota nuo vėjo, bet tuo pačiu būti pralaidi vandens garams. Kita vertus, ji turi būti nedegi. PAROC® Cortex™ yra skirta daugiaaukščių pastatų vėdinamų sienų šilumos izoliacijos iš universalių plokščių apsaugai nuo vėjo. PAROC® Cortex One™ yra šilumos izoliacijos plokštė skirta, daugiaaukščių pastatų vėdinamų sienų šiltinimui.

Šių plokščių paviršius padengtas specialia plėvele, kuri efektyviai apsaugo šilumos izoliacijos sluoksnį nuo vertikalaus ir skersinio oro srautų, taip išsaugant visas šilumos sluoksnio izoliacines savybes. Be to, tai puiki apsauga  nuo atmosferos kritulių, ar kito neigiamo poveikio konstrukcijoms. Pagal degumo klasę šis gaminys atitinka A2–s1,d0, tokiu būdu tenkindamas „Gaisrinės Saugos Pagrindinius reikalavimus“ ir gali būti naudojamas visų pastatų vėdinamų sienų konstrukcijose be jokių apribojimų.

„Su šiomis plokštėmis patogu dirbti, jas lengva pjaustyti,– sako UAB „Paroc“ komunikacijos ir rinkodaros vadovė Europai ir Baltijos šalims dr. A.Endriukaitytė. – Sumontuotų plokščių siūlės, angokraščiai bei pastato kampai turi būti sandariai užklijuojami tam skirta specialia lipnia juosta, taip užtikrinant sandarų, vientisą šilumos izoliacijos ir apsaugos nuo vėjo sluoksnį ir žymiai sumažinant galimus šilumos nuostolius per atitvaras”.

Mazgas su PAROC ® Cortex™

Mazgas su PAROC ® Cortex™

 

Mazgas su PAROC ® Cortex One™

Mazgas su PAROC ® Cortex One™

 

Kokybę užtikrina montavimas

Naujus produktus kuriantys „Paroc“ specialistai iki smulkmenų apgalvoja jų montavimą ir parengia išsamias rekomendacijas statytojams. Kartu siekiama, kad statybos procesai su naujais gaminiais būtų racionalūs, neužimtų daug laiko ir statybos vyktų sparčiau. Tuo tikslu teikiami ir specialūs „PAROC® Cortex™“ plokštėms montuoti skirti produktai. Šios plokštės montuojamos ne sudėtingiau nei kitos, bet turi ir savų reikalavimų.

Apšiltinant fasadus šiomis plokštėmis svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad plokščių siūlės ir pastato kampai bei durų ar langų angokraščiai turi būti kruopščiai ir sandariai užklijuoti specialiomis lipniomis juostomis. Be to, šiltinant vėdinamą fasadą pirmiausia sumontuojamas termoizoliacinis sluoksnis iš universalių, nedegių akmens vatos plokščių „PAROC® eXtra™“ ir tik vėliau ant jų montuojamos plokštės „PAROC® Cortex™“. Tokiu būdu sudaromas ištisinis apsaugos nuo vėjo ir šilumos izoliacijos sluoksnis.

Suprantama, kad kritinės vėdinamų fasadų vietos yra pastatų kampai, todėl reikia užtikrinti ypatingą jų sandarumą. Sumontavus apsaugos nuo vėjo sluoksnį iš naujųjų plokščių, būtina siūles tarp plokščių užklijuoti tam skirta sandarinimo juosta „PAROC XST020“, o pastato kampus – lipnia kampų sandarinimo juosta „PAROC XST021“. Tik tokiu būdu bus padarytas patikimas ištisinis šilumos izoliacijos ir apsaugos nuo vėjo sluoksnis. Sandariai apgaubus visas pastato išorines sienas „PAROC® Cortex™“ plokštėmis, įrengiamas vėdinamasis oro tarpas ir sumontuojamas fasado apdailos sluoksnis.

 

Montuojant „PAROC® Cortex™“ plokštes, skirtingai nuo universalių šilumos izoliacijos plokščių,  jos glaudžiamos viena prie kitos nevengiant kryžminių sandūrų ir siūlų, nes visos tos siūlės vėliau yra sandariai užklijuojamos specialia lipnia juosta.

Montuojant „PAROC® Cortex™“ plokštes, skirtingai nuo universalių šilumos izoliacijos plokščių, jos glaudžiamos viena prie kitos nevengiant kryžminių sandūrų ir siūlų, nes visos tos siūlės vėliau yra sandariai užklijuojamos specialia lipnia juosta.

 

Fasado apdaila iš mūro.

Fasado apdaila iš mūro.

 

 

Fasado apdaila iš lakštinių medžiagų.

Fasado apdaila iš lakštinių medžiagų.