Greita statyba kiniškai


BSB T30

Kinijos pramonės giganto Broad Group antrinė įmonė Broad Sustainable Building (BSB) paskelbė per 15 parų pastačiusi net 30-ies aukštų pastatą. Du šimtai BSB darbininkų daugiaaukštį viešbutį T30 surentė, apdailino, sumontavo visas sistemas ir paleido eksploatacijon per 360 valandų. Mūsuose tiek valandų neužtektų net ir statybos leidimui gauti.

 

Penkių žvaigždučių viešbutis Chunan provincijoje prie Duntino ežero buvo statomas iš surenkamų elementų, kurie prieš tai buvo pagaminti BSB gamyklos angaruose. Tie elementai, tai ne tik nešančiųjų konstrukcijų mazgai ar sienų ir perdangų paneliai, bet – atskiri moduliai su visomis integruotomis sistemomis (elektros, vandentiekio ir nuotėkų, apšvietimo ir kt.), su šilumos ir vėjo/garso izoliacija, laiptinėmis ir pan. Taigi, šis pastatas buvo surinktas tarsi iš Lego kaladėlių.

Tie moduliai turėjo būti labai tikslūs, kad statybvietėje jie be papildomų paslaugų idealiai susijungtų vienas su kitu.

T30 viešbutyje įrengta 316 kambarių. Kinai skelbia, kad šiam pastatui nebaisus net ir 9 balų stiprumo žemės drebėjimas.

Beje, kaip skelbiama, tai yra energiškai efektyvus pastatas su specialia rekuperacine sistema ir padidintu patalpų sandarumu. Dar gi, kinai giriasi, kad šiai statybai buvo sunaudota kelis kartus mažiau energijos, nei statant tokį pastatą tradicinių, įprastu būdu. Štai jums ir tvari statyba.

BSB T30b

Šio projekto vertė siekė 17 mln. USD (apie 44 mln. Lt.).

Broad Group strategai įsitikiną, kad greita statyba iš surenkamų gamyklinių modulių yra statybų pramonės ateitis. Vienas iš Broad Group įkūrėjų, milijardierius Zhang Yue skelbia , kad jų kompanija kitąmet per mėnesį jau statys po 20-imt, o 2014 metais – net po 50 tokių greitai surenkamų, daugiaaukščių namų. Šiuo metu BSB turi vieną surenkamų namų modulių gamybos fabriką, o ateityje planuoja pasistatyti net 40 tokių fabrikų.

BSB T30c