Ilgaamžiškumo paslaptys


china-wall

Jau trečią tūkstantmetį skaičiuojanti Didžioji kinų siena stebina ne tik savo mąstais, bet ir ilgaamžiškumu. Mokslininkai atskleidė šio statinio ilgaamžiškumo paslaptį. Kaip skelbia Zhejiang University chemikai, Didžiosios kinų sienos akmens blokus rišančiame mūro skiedinyje aptikta ypatingų ingredientų.

Inperatoriaus Cin Shi Huangdi (259-210 m. prieš Kristų) laikais statant gynybinę sieną buvo naudojamas ryžių nuoviras ir gesintos kalkės.Accounts of Chemical Research išspausdintame straipsnyje mokslininkai tvirtina, kad ryžiai ir kalkės senovėje buvo yprasta statybinė medžiaga. O tokiame organinių ir neorganinių medžiagų mišinyje įvykdavo cheminė reakcija, kurios metu iš amilopektino bei kalcio karbonato gimdavo itin tvirtas cheminis junginys.

Apie šią medžiagą iki šiol užsimenama senovės kinų legendose. Pasakojama, kad tuo metu, kai buvo statoma Didžioji kinų siena tose vietose kur nutiško stebuklingasis skiedinys iki šiol neprasikala joks daigelis.

Dabar jau žinoma, kad maistiniai ryžiai, o tiksliau – jų nuoviras, kaip statybinė medžiaga buvo naudojama ir statant šventyklas bei valdovų kapavietes.

kinu-siena