Maišytuvą pavertė priešgaisriniu purkštuku

Automist maišytuvas gaisro atveju suveikia kaip priešgaisrinis purkštuvas.

Automist maišytuvas gaisro atveju suveikia kaip priešgaisrinis purkštuvas.

Automist maišytuvas gaisro atveju suveikia kaip priešgaisrinis purkštuvas.

Prestižinio James Dyson Award dizaino apdovanojimuose Karališkojo menų koledžo duetas – Yusuf Muhammad ir Paul Thomas pelnė apdovanojimą už inovatyvų sprendimą. Jie sukūrė virtuvinį maišytuvą „Automist“, kuris gaisro atveju veikia kaip priešgaisrinė sistema.

Statistika rodo, kad apie 60 proc. gaisrų D.Britanijos būstuose įvyksta dėl užsiliepsnojusios viryklės virtuvėje. Todėl Karališkojo menų koledžo atstovai ir pasiūlė būtent šios problemos sprendimo būdą. Na, Lietuvoje, mano duomenimis, statistika kiek kitokia. Didžioji dalis gaisrų būstuose kyla dėl rūkymo lovoje. Taigi gal būt interjerų specialistai galėtų pasiūlyti tokią lovą, kuri kilus gaisrui suveiktų, pavyzdžiui, kaip katapulta.

Gryžkime prie maišytuvo „Automist“. Jis – gana paprastas. „Automist“ gali būti sumontuotas bet kurioje tipinėje virtuvėje. Maišytuvas veikia taip: kai dūmų detektoriai užfiksuoja gaisrą įsijungia po kriaukle sumontuotas specialus siurblys ir ima purkšti vandenį iš po maišytuvo dangtelio. Sistema per gana trumpą laiką patalpoje drėgmės koncentraciją padidina iki 30 procentų. Paprasta ir efektyvu. Šis kūrinys jau yra patentuojamas, o gamintojai jau derasi su autoriais. Štai ir naujai iškepti milijonieriai.

Britams Yusuf Muhammad ir Paul Thomas atiteko pagrindinis prizas 10.000 GBP (apie 39.500 Lt).