Pilnų namų bendruomenės pasyvus namas

Pilnų namų bendruomenės namas

Pilnų namų bendruomenės namas

Varėnos rajone, Panaroje, įsikūrusi katalikų bendrija Pilnų namų bendruomenė pasistatė pasyvų net 589 kvadratinių metrų ploto gyvenamosios ir visuomeninės paskirties namą su rūsiu. Šio pastato statybos prasidėjo 2011 m. liepą ir buvo baigtos 2012 metų pavasarį. Namo eksploatacija prasidėjo 2012 metų rudenį.

Vieno aukšto pastatą su mansarda ir rūsiu suprojektavo Kauno UAB „Descon“ ir Alytaus planas, o statybos darbus vykdė UAB „Dzūkijos statyba“. Namas suprojektuotas atsižvelgiant į Dzūkijos nacionalinio parko reikalavimus.

 Pastato išplanavimas

Šiame name įrengti gyvenamieji kambariai 20-čiai asmenų ir dar du kambariai reziduojantiems darbuotojams. Taip pat įrengti kabinetai psichologui, socialiniam darbuotojui, priėmimo kambarys bei kabinetas administracijos darbuotojams. Rūsyje suplanuotos pagalbinės patalpos: susirinkimų kambarys, dušinė, skalbykla, katilinė ir kitos pagalbinės ūkinės patalpos.

Šio namo statyba su aplinkos sutvarkymu kainavo 2500 Lt už kvadratinį metrą.

Pilnų namų pamatai

Sienų klojinys

Pilnų namų bendruomenės namo pamatai buvo išlieti, apšiltinti ir hidroizoliuoti rugsėjo mėnesį. Spalį iškilo namo sienos naudojant skeidrų cemento plokštes Velox. Fasadas buvo papildomai apšiltintas mineraline vata su priešvėjinėmis plokštėmis. Palėpės perdanga ir stogo konstrukcija apšiltinta mineraline vata. Stogo izoliacinis sluoksnis užsandarintas specialia plėvele, kuri tarpusavyje suklijuojama lipnia juosta.

Name sumontuoti energiškai efektyviems pastatams skirti specialiūs langai ir sandarios durys.

Langų angokraščių sandarinimas

Šildymo sistema šiame name yra grindinis šildymas. Šilumos šaltinis – geoterminis šilumos siurblys su vertikaliais grunto kolektoriais. Parinktas įrenginys Stiebel Eltron WPF16 (16,2 kW). Šis įrenginys atoduos šiluminę energiją ne tik patalpų šildymo sistemai, bet ir karšto vandens ruošimui. Karštą vandenį dar ruošia ir aštuoni saulės kolektoriai FK Solinas.

Šio sandaraus pastato oro apsikeitimo, vėdinimo sistemai parinktas rekuperacinis įrenginys  Ned Air b.v. WTA HR1000.

Fasado šiltinimas

2012 m. gegužės 18 d. Statybos produkcijos ir sertifikavimo centras Pilnų namų bendruomenės pastatui pagal naują sertifikavimo sistemą išdavė A+ energinio naudingumo sertifikatą.

Pirmoji žiema šio pastato dar laukia. Numatyta, kad energijos sąnaudos šio pastato šildymui neviršys 9,04 kWh į kvadratinį metrą bendro ploto per metus. O skaičiuojamosios suminės energijos sąnaudos vienam kvadratiniams metrui naudingo ploto turėtų neviršyti 34,58 kWh. Ar pavyks šiam namui pasiekti tokius energinio naudingumo rodiklius paaiškės tik prabėgus mažiausiai vieneriems metams.

Pilni namai energinis sertifikatas