Diskusija „Kaip seną būstą paversti šiuolaikišku?“


Balandžio 26 d., šeštadienį, 11.30 – 13 val. Litexpo 5.3 salėje parodos „Resta“ metu rengiama diskusija, kurioje su įvairių sričių atstovais aiškinsimės, kodėl seną būstą būtina prikelti naujam gyvenimui ir kaip tai padaryti.

Diskusija skirta daugiabučių namų gyventojams.

Senas būstas pralaidus šilumai, garsams ir kvapams – nors už šildymą mokame brangiai, bet bute vėsu, kampuose pasirodo pelėsis; sienos, langai nesaugo nei nuo vidaus, nei nuo išorės garsų. Būste daug mažų nenaudingų patalpų.

Visa tai veikia žmogaus fizinę ir psichinę sveikatą, o kaip rodo tyrimai, kuriuos pristatys specialistai, žmonės, gyvendami tokiose sąlygose, dažniau serga. Specialistai paaiškins, kaip atnaujinti būstą, kuriame daugelis nugyveno ilgus metus, investavo ne tik savo pinigus ir laiką jį įrenginėdami, bet ir prisirišo prie jo, kad būstas vėl taptų jaukiu, maloniu gyventi. Kalbėsime apie tai, kad atnaujinti savo būstą privalu dėl paties savęs, dėl oraus, sveiko gyvenimo, o ne dėl to, kad paskelbta renovacijos programa. Ir aiškinsimės, kaip tai daryti.

 

iliustracija-karikatura

 

Diskusijoje dalyvaus:

  1. Gintaras ČAIKAUSKAS, architektas.
  2. Audronė ENDRIUKAITYTĖ, izoliacinių medžiagų iš akmens vatos gamintojo „Paroc“ atstovė.
  3. Psichiatras/psichologas apie gyvenamosios aplinkos įtaką sveikatai.
  4. Raimondas BLIŪDŽIUS, KTU Architektūros ir statybos instituto, Statybinės šiluminės fizikos laboratorijos vedėjas.
  5. Marius URBONAS, visuomenės sveikatos priežiūros specialistas iš Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos.
  6. Mindaugas BUDRYS, vėdinimo specialistas.

 

Į diskusiją taip pat pakviesti: aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas, Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO) direktorius Rolandas Černiauskas, UAB „Ranga“ generalinis direktorius Arvidas Juozaitis, VGTU Statybos fakulteto Architektūros inžinerijos katedros habil. dr. prof. Josifas Parasonis, VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto Pastatų energetikos katedros dr. doc. Giedrius  Šiupšinskas, Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius Valius Serbenta, Būsto rūmų prezidentas Juozas Antanaitis, daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijų vadovai, administratoriai, kt.

Taigi kviečiame į diskusiją, kurioje svarbiausias bus būsto gyventojas, jo šeima; kurioje aiškinsimės, kaip atnaujinti seną būstą, kad jame gyventi būtų gera, sveika, saugu.

Diskusiją rengia naujienų portalas

Dėl išsamesnės informacijos kreiptis

8 640 20132, gene.drungiliene@statybunaujienos.lt;

8 672 60123, lida.lapkiene@statybunaujienos.lt