Kilnojamas daugiabutis


nepao b

Pirmą kartą pasaulyje uždaroje patalpoje, milžiniškame angare pastatytas daugiaaukštis namas. Pastatytas ir pristatytas pirkėjui į jo pasirinktą vietą, skelbia Suomijos žiniasklaida. Taigi, nekilnojamas turtas tampa kilnojamu.

Kilnojamo, modulinio daugiabučio namo projektą įgyvendino ir toliau šią technologiją vysto statybos kompanija NEAPO. Anot ekspertų, toks pastatų statybos būdas ateityje gali pakeisti statybos pramonę iš esmės. Namai būtų statomi ne statybos aikštelėse, po atviru dangumi, veikiami kritulių, šalčio, karščio ir kitų atmosferinių reiškinių, bet uždaruose cechuose. Šis būdas supaprastina statybinių medžiagų pristatymą bei sandėliavimą, palengvina statybos organizavimą, statybos priežiūrą. Aišku, atsiranda naujų uždavinių. Pavyzdžiui, kaip pristatyti gamykloje pagamintą daugiabutį į jam numatytą sklypą. Juk ne po kiekvienu tiltu pravažiuos toks namas. Štai ir suomiams, savo pirmagimį teko plukdyti specialia barža.

NEAPOa

NEAPO namų gamybos technologija gan paprasta. Panašiai kaip ir įprastų skydinių, surenkamų namų. Tik čia skirtumas tas, kad NEAPO namai nesurinkinėjami statybos aikštelėje, bet į sklypą pristatomi jau visiškai surinkti.

Naujoji technologija pavadinta Fixel. Iš plieno pagamintų namo sienų, grindų, stogo ir kitų atitvarų struktūra korėta, su oro tarpais. Visos atitvaros apšiltintos nedegia PAROC akmens vata. Dėl to tokios plokštės, skydai yra lengvesni už gelžbetonio plokštes ir pakankamai tvirti. Iš tokių plokščių surenkami moduliai, kurie vėliau sujungiami.

NEAPO

Pirmojo NEAPO daugiaaukščio namo statyba arba, greičiau, gamyba uždarame laivų statyklos angare, Turku mieste prasidėjo pernai. Čia pat namas buvo apdailintas, sumontuotos visos vidaus sistemos, įrengta santechnika, elektros instaliacija, ventiliacija, apšvietimas, nuotekos ir pan. Namas buvo baigtas, kaip sakoma, iki rakto. Suomių teigimu, šis namas yra maždaug penkiskart lengvesnis už tokį pat mūrinį arba gelžbetonio plokščių namą. Toks namas gali būti perkeliamas iš vienos vietos į kitą.

neapooo

Beje, NEAPO statybos sprendimas tinka ir senų daugiabučių renovacijai. NEAPO Penthouse sistemos idėja būtų gali būti pritaikyta ir Lietuvoje.

nepao pen

Renovuotinų daugiabučių bendrijoms purtantis paskolų ir brangios renovacijos finansinę naštą galėtų palengvinti antstatai ant stogo. Pristačius ant penkiaaukščių, pavyzdžiui, dar du aukštus iš modulinių sistemų ir juos pardavus, atsirastų lėšų namo modernizacijai. O lengvi moduliai, teigiama, nereikalautų papildomai sutvirtinti daugiaaukščio namo pamatų ir nešančiųjų jo konstrukcijų. Moduliai, tai – visiškai įrengti butai, kuriuos užkėlus ant seno daugiabučio stogo galima nesunkiai integruoti į bendrą namo sistemą.