Modernizacijai – specialūs moduliai


 

Paryžiuje prieš daugiau kaip 50 metų pastatytas daugiabutis buvo renovuotas taip, kad apie jį dabar kalba daugelis architektūros leidinių, o šio pastato modernizavimo projektas šiemet pelnė Londono dizaino muziejaus (London’s Design Museum) metų apdovanojimą (Designs of the Year Award).

dezeen_Tour-Bois-le-Pretre-by-Frederic-Druot-Anne-Lacaton-and-Jean-Philippe-Vassal_2

Kuo įdomus šis projektas? Tour Bois-le-Prêtre vardu vadinamas 16 aukštų, 96 butų namas buvo renovuojamas neįprastu būdu. Projektuotojai pasiūlė šį pastatą apgaubti ne tradicinėmis fasadų šiltinimo sistemomis ar šiltinimo skydais, bet specialiomis, gamykloje pagamintomis konstrukcijomis iš plieno ir stiklo.  Tam tikrais moduliais. Tokiu būdu padidėjo kiekvieno buto plotas. Kai kurie butai padidėjo net 40-50 proc. Taigi gyventojams tokia renovacija buvo patraukli dar ir tuo, kad jie ne tik modernizavo savo pastatą, bet ir prisistatė papildomai po kelias dešimtis kvadratinių metrų ploto.

Tour-Bois-le-Pretre modernizavimui buvo naudojami specialūs prie fasadų tvirtinami moduliai.

Tour-Bois-le-Pretre modernizavimui buvo naudojami specialūs prie fasadų tvirtinami moduliai.

Aišku, šis architektų Frederic Druot, Anne Lacaton ir Jean-Philippe Vassal projektas iš Lacaton & Vassal architektų biuro vargu bau ar galėtų būti aklai atkartotas Lietuvoje ar kitose šiauresnėse Europos valstybėse. Padidintas pastato sandarumas, ir daug stiklinių konstrukcijų didina perkaitimo riziką. Tad tokiame name būtina ir rekuperacijos bei vėdinimo sistemų modernizacija arba jų įrengimas.

Plačiau apie Tour Bois-le-Prêtre renovacijos projektą galite pasiskaityti išsamiame Daivos Niccolini ir Danutės Ramoškevičiūtės straipsnyje asa.lt tinklapyje.

dezeen_Tour-Bois-le-Pretre-by-Frederic-Druot-Anne-Lacaton-and-Jean-Philippe-Vassal_4